KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861236
*
nr 1286 1236
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 130x84 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:42:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 20:31:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wilhelm andersson
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Ã…ke Wilhelm Andersson
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
nr 1286 1236
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 130x84 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 20:31:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Ã…ke Wilhelm Andersson, Signatur Ã…WA, svensk mÃ¥lare född 1922, död 1988.Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wilhelm andersson
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49